<   spis   >

Prezydent World Taekwondo zaprasza Federacje Narodowe do współpracy przy projektach pomocy humanitarnej
Prezydent WT , Pan Choue zwrócił się do Federacji Narodowych na Zgromadzeniu Ogólnym ASOIF w Bangkoku, Tajlandii (17 kwietnia 2018 r.) o wparcie dla Taekwondo Humanitarian Foundation (THF) w zakresie wspierania uchodźców poprzez sport.

Pan Prezydent Choue, który jest także przewodniczącym THF, został zaproszony przez ASOIF do wystąpienia na Zgromadzeniu Ogólnym ASOIF w Bangkoku, aby zapoznać uczestniczących z postępami w działalności Fundacji.

Oficjalnie ustanowiony w kwietniu 2016 r., THF ma teraz realizowane projekty w obozach dla uchodźców w Jordanii, Nepalu, Turcji, Dżibuti, Rwandzie i Francji.  Niedawno otworzył również Akademię Taekwondo w obozie dla uchodźców Azraq w Jordanii. THF rozmieszcza autokary i sprzęt do taekwondo w obozach dla uchodźców, aby uczyć młodzież taekwondo i wykorzystywać ten sport jako narzędzie do promowania zdrowego stylu życia, zrozumienia i pokoju.

Prezydent Choue wyjaśnił Zgromadzeniu Ogólnemu ASOIF, że THF stara się współpracować ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby zapewnić jak najlepszą realizację celów THF. Tym samym z zadowoleniem przyjąłby możliwość współpracy z innymi federacjami.

Przemawiając w imieniu Zgromadzenia Ogólnego ASOIF, prezydent Choue powiedział:

"Stoimy w obliczu poważnego globalnego kryzysu. Na całym świecie żyje ponad 22,5 miliona uchodźców, z czego połowa to kobiety i dzieci. Rozwiązanie tego kryzysu można znaleźć tylko dzięki współpracy, dlatego zapraszamy wszystkie federacje do współpracy z THF w celu wzmocnienia tych najsłabszych."

źródło: Biuro PZTO
publikacja: Mirosław Furman, 2018-04-17 16:26:33
 

Copyright © 2013 by HostNet Grabowski Waldemar
admin