<   spis   >

Polska zdobyła 2 kwalifikacje do Młodzieżowych Igrzysk OlimpijskichPodczas turnieju kwalifikacyjnego do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich który odbył się w Hammamet, w Tunezji, ponownie historyczne osiągnięcia. Nasi reprezentanci w sumie wygrali 8 walk.

Pierwszego dnia zawodów Oliwia Uścimiuk UKA G8 Warszawa w kategorii -49 kg uległa w pierwszej walce Włoszce. 

Jakub Sadurski AZS OŚ Poznań pokonał w pierwszej walce zawodnika z Puerto Rico. W drugiej walce uległ zawodnikowi z Kanady. Ostatecznie zajął VII miejsce.To wystarczyło żeby zdobyć kwalifikację do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.

Kolejnego dnia zmagań Bartosz Stephan UKS TKD Pleszew wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Portugalii. Walkę o awans niestety przegrał z reprezentantem z Włoch. 

Mateusz Szczęsnowski UKS Koryo Mszana Dolna w pierwszej walce uległ zawodnikowi z Tajwanu.

Ewa Jamiołkowska Start Olsztyn w pierwszej walce pokonała zawodniczkę z Hiszpanii. W walce o awans uległa zawodniczce z Grecji.

Marcelina Koszel AZS OŚ Poznań wygrała 3 walki kolejno z zawodniczką z Puerto Rico, Chile, Kolumbii. W półfinale uległa złotym punktem zawodniczka z Iranu. Marcelina zajęła 3 miejsce. 

Tym sposobem Polska zdobyła 2 kwalifikacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.

Serdeczne gratulacje dla całej ekipy! Teraz proszę trzymać kciuki za naszą reprezentację na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbywają się w Tunezji.


 

źródło: Biuro PZTO
publikacja: Mirosław Furman, 2018-04-09 06:33:15
 

Copyright © 2013 by HostNet Grabowski Waldemar
admin