<   spis   >

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21 - podsumowanieW dniach 6 do 9 kwietnia w stolicy Bułgarii odbyły się siódme już Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21. Po raz drugi w historii Europejska Unia Taekwondo (ETU), zezwoliła na udział po 2 reprezentantów kraju w każdej kategorii wagowej. Skutkowało to bardzo dużą liczbą uczestników - 450, z całej Europy. Polskę na tym turnieju reprezentowało 15 zawodników. Niestety skład został pomniejszony z powodu kontuzji. Tuż przed wylotem zrezygnować musieli: Mierzwińska Ewelina i Szaferski Mikołaj. Ostateczny skład wyglądał następująco:

-57 Adamkiewicz Patrycja AZS AWF Warszawa/SMS Warszawa
-58 Nowak Mateusz AZS AWF Warszawa/SMS Warszawa
-62 Mazurek Milena AZS AWF Warszawa
-62 Dajnowicz Gabriela AZS AWF Warszawa/SMS Warszawa
-68 Millert Albert AZS OŚ Poznań
-54 Gąsiorowski Jan AZS OŚ Poznań
-74 Robak Karol AZS OŚ Poznań
-67 Wrembel Weronika AZS OŚ Poznań
-63 Posadzy Jakub UKS TKD Kórnik/SMS Warszawa
73+ Wajzer Maria KS Start Olsztyn/SMS Olsztyn
-53 Rutkowska Magdalena AZS OŚ Olsztyn
-63 Olszak Filip UKS Warrior Zgorzelec
-49 Kornaś Patrycja UKS Koryo Mszana Dolna
-68 Miszczak Maurycy LUKS Hidori Olecko/SMS Warszawa
-80 Skrzydlewski Hubert KS Rapid Śrem/SMS Warszawa

Trenerzy:
Pyzel Wojciech – kierownik ekipy
Scheffler Łukasz
Pyciarz Tomasz
Karpierz Zbigniew
Pawłowski Wojciech

Zawody odbywały się na kameralnej sali w sofijskim parku. Zmagania można było obserwować na 3 matach z użyciem elektronicznego systemu Daedo drugiej generacji. 

Pierwszego dnia zawodów „o krok” od medalu był Jan Gąsiorowski (AZS OŚ Poznań), który w trzeciej walce o medal uległ zawodnikowi z Rosji. Drugiego dnia zawodów nasza reprezentacja wywalczyła dwa medale! Złoty medal w kategorii -57kg trafił do Patrycji Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa), która dosłownie przeszła jak burza przez 4 walki eliminacyjne. W piątej walce finałowej przy głośnym dopingu naszej reprezentacji pokonała Turczynkę - Kayir Ikrę, wynikiem 7:0. Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii -68 kg wywalczył Albert Millert (AZS OŚ Poznań), który w walce o medal nieznacznie uległ zawodnikowi z Rosji. Warto dodać, iż jest to trzeci z rzędu medal tego zawodnika na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. W przed ostatnim dniu zawodów, spore grupy kibiców z różnych krajów zbierały się, aby obejrzeć „w akcji” naszego olimpijczyka Karola Robaka. Po dwóch zwycięskich i jak zwykle pokazowych walkach, Karol stanął na przeciw zawodnikowi z Rosji. Była to istotna walka, gdyż zwycięzca wchodził w strefę medalową. Niestety w trzeciej rundzie pojedynku nasz zawodnik doznał kontuzji kolana i został wycofany. Klasyfikację generalną państw zwyciężyła ekipa z Rosji, nasza reprezentacja została sklasyfikowana na miejscu 8.

Serdecznie gratulujemy wyników, a kontuzjowanym zawodnikom życzymy szybkiego powrotu na maty!

Szczegółowe wyniki, klasyfikacje generalne znajdują się na stronie PZTO oraz na stronie http://tpss.eu/Resultdetail.asp?ID=1048


źródło: Wojciech Pyzel
publikacja: Mirosław Furman, 2017-04-12 18:53:35
 

Copyright © 2013 by HostNet Grabowski Waldemar
admin