<   spis   >

Kurs Sędziów Poomsae PZTO - Bydgoszcz 2017W dniach 8-9 kwietnia 2017 odbył się w Bydgoszczy Kurs Sędziów Poomsae PZTO. Po wielu latach (kurs poprzedni odbył się w 2013) sędziowie Poomsae na kursie dla nowych i przypominającym dla aktualnych sędziów szkolili się pod okiem Dyrektora Technicznego PZTO, GM Cheolin Kang , który zajął się częścią techniczną oraz Szefa Poomsae Wielkiej Brytanii GM Derek Sumner, którego klub od 10 lat jest najlepszym klubem w UK jeżeli chodzi o wyniki Poomsae (pierwsze złote medale Mistrzostw Europy, Świata to jego dzieło). Nasz gość z Wielkiej Brytanii zajął się zarówno teorią jak i praktyką sędziowania. Egzamin teoretyczny i praktyczny z wynikiem pozytywnym zdało 20 sędziów, w tym aż 13 nowych. Wśród korzystających z tego (obowiązkowego) doszkolenia 7 sędziów, którzy ukończyli kurs w roku 2013 był sam Sędzia Główny PZTO Kazimierz Stożek.


Podczas niedzielnych zawodów Pucharu Poomsae, Sędzią Głównym Zawodów był GM Cheolin Kang, natomiast GM Derek Sumner "na żywo" pomagał w aplikacji zdobytej wiedzy i umiejętności. Była to dodatkowa praktyka, już po egzaminach, gdyż nikt z nas nie chciałby przy startujących w zawodach zawodnikach egzaminować sędziów.

Organizatorem aprobowanego przez PZTO kursu był Bydgoski Klub Sportowy CENTRUM z wykorzystaniem gościnnego obiektu Chemika, materiały dla sędziów również przygotował BKS CENTRUM. Nowym rozwiązaniem są certyfikaty ukończenia o kursu, które są jednocześnie identyfikatorami sędziowskimi.
źródło: Mirosław Furman
publikacja: Mirosław Furman, 2017-04-11 10:05:00
 

Copyright © 2013 by HostNet Grabowski Waldemar
admin